Ознака: малтретирање

Живот

Оваа четворка секојдневно во училиште доаѓале искинати и гладни: Кога еден ден не се појавиле, наставничката дознала СТРАШНА ВИСТИНА

Животот на четворката Бјанка, Медисон, Тифани и Парис делувал совршено. Живееле во една од најбогатите населби на светот. Но не било се така совршено како што изгледа. Нивните родители биле […]

Балкан

Ужасна исповед на Билјана: Мажот ме силуваше пред детето, ми ги гореше очите со фен и ме тераше да јадам измет…

Билјана Чавиќ која пред 10 години ја злоставувал поранешниот сопруг, поминала низ пекол. На почетокот во бракот било се во ред, навела Билјана од Србија за ТВ Пинк.- Беше доста […]

Живот

Ужасна исповед на жртва на насилство: Ме удираше со чекан во глава, а нашата тригодишна ќерка…

Драгана Драгоевиќ (35) од Бор, која е во инвалидска количка од својата девета година, се одлучи да прозбори за страшното злоставување кое три години го трпи од својот маж Ненад.Во […]

Црна хроника

Солзи и тага: 11-годишно момче се обеси бидејќи врсниците го малтретирале

Асад Кан од Јоркшир е пронајден без знаци на живот во својата детска соба, кратко откако на својата мајка ѝ се пожалил дека врсници го малтретирале на училиште.Неговите најблиски се […]

Видео

ВИДЕО: Се посомневал дека негувателите во домот ја малтретираат мајка му – А потоа снимил болна глетка…

Камил Парент поставил скриена камера во собата на својата мајка бидејќи се сомневал дека негувателите ја малтретираат.Тоа што го снимиле камерите во домот за изнемоштени и стари лица во Онтарио […]