Ознака: маска за лице

Живот

Подгответе природна маска за лице од морков

Претпоставуваме дека добро сте запознаени со нутритивните својста на морковот. Изобилува со витамини, содржи етерично масло, пектин, јаболкова киселина, фитостерин, аспарагин, глутамин, пентозин, скроб, целулоза, слуз, белковини, минерални соли, а […]

Нега и убавина

Вистински избор за нега на кожата во зима: Маска за лице од мед и јогурт

Поради временските фактори, дури и најздравата кожа во зима бара дополнителна заштита од надворешните влијанија. А маската за лице за која ви требаат само две состојки, е вистинското решение. Со […]

Занимливости

Министерка за здравство стана хит на социјалните мрежи: Ваква заштитна маска не сте виделе

Белгиската министерка за здравство, Маги де Блок, во неколку наврати го има привлечено вниманието на социјалните мрежи со нејзината појава, одлуки и изјави. Овојпат тоа е поради заштитната маска. Во […]

Живот

Ставајте ја оваа маска едаш неделно и изгледајте 10 години помлади

Многу лесно може да се случи да бидете вчудоневидени од изгледот на вашето лице во огледалото, а тајната лежи во само еден дар од природата.Жените од Јапонија отсекогаш важеле за […]

Живот

Без ботокс: Природна маска која ќе ја подмлади Вашата кожа

Ботоксот е популарна метода за елиминирање на брчките, но истата носи и одредени ризици. Затоа, без болка и страв дека Вашето лице ќе изгледа деформирано, испробајте ја оваа алтернативна метода […]