Ознака: маска

Живот

Нема потреба да ги перете по секое носење: Како најдобро да ги дезинфицирате маските од платно по носењето?

Поради недостаток на хируршки маски во аптеките, многумина беа креативни и започнаа да прават свои. Сепак, веднаш се појави прашањето како да се дезинфицираат и да бидат безбедни за носење, […]

Живот

Не е доволно да носите маска и ракавици за заштита од коронавирус: Што треба да направите кога ќе се вратите дома?

Мерки на претпазливост во време на коронавирусот се многу важни. Сите ни кажуваат дека хигиената е единствената работа што може да нè заштити од оваа опасност. Но не е доволно […]

Сцена

Катарина Грујиќ не оди никаде без маска и заштитни ракавици, ама само да видите што носи преку нив…

Катарина Грујиќ се појави како гостинка на едно ТВ шоу во „фул опрема“: заштитни нараквици, маска и средство за дезинфекција.Здравјето на пејачката е на прво место, како и безбедноста на […]

Сцена

Безбедноста на прво место: Наоми Кемпбел од глава до пети се штити од коронавирусот

Славната манекенка многу води сметка за својата хигиена, а овие денови на хигиената е посветена уште повеќе. Славната манекенка Наоми Кемпбел сака да патува, често објавува фотографии и видео-снимки во […]

Живот

Еве како правилно се поставува маската за навистина да заштити од вируси

Маските се еден од најчесто употребуваните предмети за заштита за време на вируси. За жал, кај нас истите почесто ги употребуваат здравите, а не болните луѓе. Денес споделуваме златен совет […]

Нега и убавина

Секоја жена треба да го знае рецептот за оваа маска: Вашата кожа ќе изгледа 10 години помладо

Маските што можете да ги направите дома се најдобри затоа што тие се целосно природни и без никакви адитиви што најчесто ги има во кремовите што ги купувате од аптека. […]