Ознака: маска

Живот

Ставила фолија на косата по миењето и го воодушевила дури и сопствениот фризер!

Сигурно знаете дека домашните маски се ставаат на косата пред миење, но дали некој ви кажал дека со помош на неколку состојки и алуминиумска фолија, можете да ја средите косата […]

Живот

Маска од само две состојки ќе ги избрише митесерите од вашето лице

Наместо купечки маски полни со  вештачки состојки, оваа домашна верзија потполно  е природна, но и  многу поевтина. Доколку сте љубители  на природната козметика, ова видео  ќе ве воодушеви. Се што  ви  […]

Живот

ТРИКОТ за густа и јака коса се наоѓа во состојка која ја имате во кујната!

Со оваа маска ќе го подобрите квалитетот на косата.Во 1 шолја топло млеко стопете 1 лажица мед или шеќер, додадете 20г свеж квасец. Оставете да нарасне 15-20 миути. Добиеаната смеса […]

Живот

Природна маска против МИТЕСЕРИ!

Митесерите се честа појава на лицето, без оглед на типот на кожата. Најчесто настануваат поради нечистотии…Козметичарите советуваат да заборавите на стискање на митесерите и да се препуштите на професионалците, но […]