Ознака: мед

Сцена

Атиџе: Сакам малку да ме остават на раат, си имам работа со пчелите

Сакам малку да ме остават на раат од интервјуа. Со пчелите си имам работа, порача денеска на прес-конференција преку видео врска од Холивуд, ѕвездата од „Медена земја“, Атиџе Муратова. Атиџе, […]

Избор на уредникот

Медена земја, сладок мед и горчлива политика

Медена земја, земјата која е препознатлива по медот, неговото производство, квалитетот на истиот, традиционалното одгледување на пчелите кое трае со векови од луѓе кои пчелите ги имаат издигнато на ниво […]

Живот

Сварете банана, мед и вода: Домашен лек против кашлање и бронхитис

Лечењето на хроничната кашлица и бронхитисот отсекогаш биле проблематични, дури и за класичната медицина. Но, еден домашен лек содржи некои од најмоќните состојки, кои ги смируваат грлото и белите дробови, […]