Ознака: мелени ореви

Кулинарство

Целуфки со ореви

4 белки 240 г шеќер 300 г мелени ореви Ставете ги белките и шеќерот во тавче, и матете со жица додека смесата достигне температура од 60 степени. Претурете ја смесата во сад […]

Кулинарство

Шах торта

ЗА ПАНДИШПАНИ 8 јајца 16 лажици шеќер 16 лажици брашно 8 лажици топла вода 3 лажици какао 1 ванилин шеќер 1 прашок за печиво ЗА ФИЛ 1 литар млеко 300 […]