Ознака: мзт

Видео

Видео: Инцидент на МЗТ-Партизан – Гробари се скараа со обичната публика во салата

Кошаркарите на МЗТ на домашен терен ја донесоа и најголемата победа против големиот Партизан. Но, сепак и на овој натпревар се случи инцидент, каде што гробарите се скараа со обичната […]

Кошарка

Партизан му гостува на МЗТ

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродорм, во сабота, ќе го одиграат последниот натпревар на домашен терен во АБА лигата, во оваа сезона. Во претпоследното, 25.коло, на МЗТ ќе му гостува Партизан, […]

Кошарка

МЗТ загуби во Унгарија

Унгарскиот Солнок го совлада МЗТ Скопје Аеродорм со 81:72 (22:9, 19:19, 20:31, 20:13) во натпревар од 24.коло во АБА лигата.Играчите на Алеш Пипан одиграа натпревар со многу осцилации, му дозволија […]

Кошарка

МЗТ ја пречекува Игокеа

Кошаркарите на МЗТ, во рамките на 22.коло, во АБА лигата, во арената „Борис Трајковски“ ќе ја пречека екипата на Игокеа, екипа која се наоѓа на првото место во оваа конкуренција.Натпреварот […]