Ознака: милан

Сцена

Рада откри СЕ: До сега криев се, Милан Станковиќ е…

Рада Манојловиќ се појавила ведра и насмеана на снимањето на новогодишната програма на Телевизијата „Гранд“, но причината за серќа не била нејзината вљубеност, туку празничната еуфорија. Иако многумина ја доведувале […]

Меѓународен фудбал

Нема еуфорија во Милан по победата над Барса

Фудбалерите на Милан, одиграа тактички перфектен натпревар и по девет години пауза забележаа победа над Барселона. Играчите на Масимилијано Алегри, против фаворизираната Барселона забележаа победа со 2:0, во првиот осмина […]

Меѓународен фудбал

Барселона надиграна во Милан, Шалке непоразен во Истанбул

Фудбалерите на Милан ја надиграа Барселона и победија со 2:0, додека Галатасарај и Шалке одиграа 1:1, во првите осмина финални натпревари во Лигата на шампиони.Милан тактички ја надигра Барселона, кој […]

Меѓународен фудбал

Берлускони: Двајца ќе го чуваат Меси, Пирло не требаше да замине

Екипата на Милан, во среда, на домашен терен ќе ја пречека Барселона, во првиот осмина финален натпревар во Лигата на шампиони.Барса е фаворит во овој двомеч, а претседателот на Милан, […]

Сцена

Милан: Северина е моја жена!

Љубовната приказна за Северина Вучковиќ и Милан Поповиќ сеуште е актуелна, иако раскинаа пред повеќе од месец дена. Српскиот бизнисмен неодамна ја отвори душата за јавноста и откри дека не […]

Меѓународен фудбал

(Видео) Гатузо му покажа жолт картон на противнички играч!

Џенаро Гатузо после 13 години замина од Милан и потпиша за швајцарскиот клуб Сион. Во текот на викендот фудбалерите на Сион беа поразени на гостувањето кај Јанг Бојс (3-1) во […]