Ознака: млеко

Нега и убавина

Полн со антиоксиданти. Ги исфрла мастите од телото, а токсините од цревата

Овој пијалак е полн со антиоксиданти и помага при слабеење. Започнете го секое утро со овој напиток и ќе видите како се менува вашето тело! Состојки:1 лажичка чиа семе (5 […]

Живот

Пијалоци кои го забавуваат стареењето

Дали знаевте дека овие пијалоци го забавуваат стареењето. Проверете колку ги користите на дневна основа: Вода. Хидратацијата на вашиот организам е клучна доколку сакате вашето лице да не изгледа уморно […]

Кулинарство

Чоколадни бомбици со банана

Состојки:1 банана1 лажица путер2 лажици вода1 лажичка циметмалку екстракт од ванилаПрелив:Неколку коцки темно чоколадо и една лажица млеко (по избор)Подготовка:Во поголем сад измешајте ги сите состојки за основната смеса, па […]

Кулинарство

Млеко од јаткасти плодови за само 30 секунди: Лесно, едноставно, а можат да го користат и вегани

Постојат многу причини зошто луѓето избираат да консумираат растително пред животинско млеко – некои се интолерантни на лактоза, некои се вегани, а има и луѓе кои едноставно не уживаат во […]

Здравје

Зошто е потребно да се консумира млеко

Млекото е есенцијална состојка за здрав раст и развој на децата но, исто така, рамноправно учествува и во воспоставувањето баланс во исхраната на возрасните. Калциумот од млекото е неопходен за […]