Ознака: млеко

Кулинарство

Млеко од јаткасти плодови за само 30 секунди: Лесно, едноставно, а можат да го користат и вегани

Постојат многу причини зошто луѓето избираат да консумираат растително пред животинско млеко – некои се интолерантни на лактоза, некои се вегани, а има и луѓе кои едноставно не уживаат во […]

Сцена

Секое утро го пиела еликсирот на младоста и виталноста: Запознајте се со тајната на убавината на Мерилин Монро

Во интервју дадено за „Meri Kler“ во 1960-та година, зборувала за тоа дека сака да јаде сè. На врвот од својата кариера, Мерилин Монро била една од најубавите жени на […]

Здравје

Решила здравствен проблем кој мачи 80 отсто од луѓето – во чаша млеко го додала ова…

Ова е еден од најпопуларните рецепти во светот. Статистиката вели дека неиздржливата болка во грбот е на прво место на листата на причини зошто луѓето ги пропуштаат работните денови. Околу […]