Ознака: музика

Сцена

ОВА Е ВИСТИНСКАТА ПРИЧИНА ЗА СМРТТА НА ДИНО ДВОРНИК, МИСТЕРИЈАТА конечно е РЕШЕНА!

Пред 14 години јавноста беше шокирана од веста за смртта на Дино Дворник. Познат како „кралот на фанкот“, сплитскиот музичар е запаметен по неговите хитови кои се популарни и денес. […]

Издвојуваме

Елена Ристеска со нова песна посветена за својот покоен татко, но и реклама за „ЕРА“

Од денес и официјално е пуштен во продажба „ЕРА“ ширум светот Елена Ристеска музиката ја стави во втор план, па започна нов сопствен бизнис. Имено, како што е познато, Ристеска […]

Магазин

Сите ја обожаваа, а таа се сруши како кула од карти: Талент кој не се повторува

Поп-иконата Ејми Вајнхаус почина на овој ден пред точно девет години, по долгата борба со алкохолот и дрогата. Ејми почина во нејзиниот дом во Камден, северен Лондон. Со години се бореше […]

Видео Избор на уредникот

Ковид им бил преку глава, децава РАСТУРААТ. Видео што мора да го видите.

Ковид им бил преку глава, децава РАСТУРААТ. Видео што мора да го видите. Во време на пандемија додека сите бевме затворени дома, две мали деца од Скопје добија идеја деновите […]

Сцена

Музичките критичари ги одбраа најдобрите песни од легендарните „Queen“

Беше нешто сосема поинакво и посебно кога во далечната 1973 година излезе првиот албум на групата „Queen“. Групата која е формирана во срцето на Англија, беше составена од четири членови, […]

Инстаграм Сцена

Македонската пејачка Марија позираше гола

Македонската пејачка Марија позираше гола, се работи за нов предизвик кој што се врти сега по Инстаграм. Марија од групата „Ај Кју“ ги изненади своите фанови откако објави фотографијата на […]

Видео Избор на уредникот

Полина Тасева со кавер на “Evergreen”- YEBBA, да ве орасположиме

Полина Тасева со кавер на “Evergreen”- YEBBA, да ве орасположиме Секогаш инспирација за музицирање и играње со омилените мелодии, со искрени воздишки и насмевки кавер на “Evergreen”- YEBBA п.с. На […]