Ознака: навивачи

Македонија

Заев: Поединци викаа “Никогаш Северна, само Македонија“

За време на вчерашната посета на Брисел, осврнувајќи се на националистички скандирања на плоштадот во Скопје на прославата со ракометарите на РК „Вардар“ кои вторпат ја освоија титулата европски првак […]

Ракомет

Лудило: Ги соблекуваа и куклите за да имаат дрес на Вардар

Втората шампионска титула на ракометарите на Вардар ги збудале навивачите, кои посакуваат да имаат дрес од новиот европски првак. Сепак од „црвено-црниот“ тим објавија дека сите дресови се распродадени, па […]

Ракомет

Германците си ја признаа грешката: Тоше Проески екна во „Минхен“! (ВИДЕО)

Турската песна која беше пуштана во „Олимпијахале“ како македонска навивачка химна е тргната од репертоарот. Организаторите во Минхен признаа дека направиле грешка без да знаат. „Таа песна беше грешка, навистина […]

Вести

Отворено писмо од Војводи по повод дивеењето на Балисти – Шкендија

Почитувани граѓани на Република Македонија, тетовчани, медиуми и новинари. За нештата да бидат појасни и да се дознае целата вистина ве замолуваме сите да го споделите ова наше последно соопштение […]

Видео

Полицијата не ги пипна Балистите но затоа ги здроби Рибарите!

Во само два дена бевме сведоци на двојните стандарди кои МВР ги применува кон навивачките групи. Додека Балистите кои вчера пцуеја и дивееја низ Тетово не ги ни пипна, истовремено на […]

Сцена

Сестрата на Роналдо ги налути навивачите на Јувентус

Сестрата на Кристијано Роналдо, Катиа Авеиро, на себе го привлече гневот на навивачите на Јувентус. Со потпишувањето за Јувентус најдобриот играч на денешницата Кристијано Роналдо стекна статус на „божество“ во […]

Сцена

Турци ја нападнаа Карлеуша, со автомобил ја истуркале од патот и…

Јелена Карлеуша доживеа вистински шок, кога во Истанбул двајца мажи ја нападнаа и го истуркаа нејзиниот автомобил од патот, пишуваат турските медиуми.Српската поп ѕвезда често престојува во најголемиот труски град, […]

Меѓународен фудбал

Тројца навивачи на Феенорд уапсени во Неапол

Тројца навивачи на холандскиот фудбалски клуб Фееноорд се уапсени денеска поради инциденти предизвикани во центарот на Неапол.И покрај забраната за присуство на вечерашниот дуел Наполи – Феенорд, мала група навивачи […]

Македонски фудбал

Навивачи на Реал Мадрид запалија жардиниера

Навивачи  на Реал Мадрид запалија жардиниера  Навивачите и фановите на Реал Мадрид од нивната фан зона се упатуваат кон Националната арена „Филип Втори“. Еуфорични се движат во големи групи, ги […]

Вести

Повредени десетици навивачи на Јувентус во стампедо

Според последните информации што ги објавија италијанските медиуми нема потешко повредени лица.Неколку десетици навивачи на Јувентус кои синоќа на плоштадот во Торино го следеа финалето од Лигата на шампионите против […]