Ознака: навивачи

Меѓународен фудбал

Тројца навивачи на Феенорд уапсени во Неапол

Тројца навивачи на холандскиот фудбалски клуб Фееноорд се уапсени денеска поради инциденти предизвикани во центарот на Неапол.И покрај забраната за присуство на вечерашниот дуел Наполи – Феенорд, мала група навивачи […]

Останати спортови

Отворено писмо до братот Самсоненко!

Отворено писмо до братот Самсоненко !Читај овде ти Сергеје Самсоненко. Читај овде сега !!Ја прочитав твојава изјава, секаде ја има. Ги прочитав и коментарите од народов. Ако не си прочитал […]

Македонски фудбал

Навивачи на Реал Мадрид запалија жардиниера

Навивачи  на Реал Мадрид запалија жардиниера  Навивачите и фановите на Реал Мадрид од нивната фан зона се упатуваат кон Националната арена „Филип Втори“. Еуфорични се движат во големи групи, ги […]

Вести

Повредени десетици навивачи на Јувентус во стампедо

Според последните информации што ги објавија италијанските медиуми нема потешко повредени лица.Неколку десетици навивачи на Јувентус кои синоќа на плоштадот во Торино го следеа финалето од Лигата на шампионите против […]

Меѓународен фудбал

Крвава тепачка на навивачите на Динамо Загреб и Севиља

Динамо вечерва гостува во Севиља во четвртото коло од Лигата на шампионите, а навивачите на хрватскиот клуб веќе го најавија натпреварот на свој начин.Синоќа тие пристигнаа во Андалузија и веќе […]

Меѓународен фудбал

ФОТО: Додека чекаат депортација, руските хулигани одлучија да го направат ова!

Навивачите на руската репрезентација деновиве ги очекува депортација, но како што најавуваат, тие планираат да се вратат на мечот против Велс.Дваесет хулигани се наоѓаат во притвор, а додека не дојде […]

Меѓународен фудбал

Русите се пофалија со знамиња-„трофеи“ од претепаните навивачи: меѓу нив и албанското

После Марсеј каде нехумано ги претепаа Англичаните, го продолжија ловот против нив и во Лил.Таму Англичаните се здружиле со Велшаните против Русите. Сепак, повторно бегале од истренираните руски хулигани, кои […]