Ознака: навивачи

Меѓународен фудбал

БЕГААТ од како „ѓавол од темјан“: Руските навивачи им одржаа лекција на Англичаните!

Руските и англиските навивачи се судрија пред натпреварот помеѓу Русија и Англија кој заврши со реми.Страстите на стивнуваат помеѓу навивачите, а Англичаните се познати по својот темперамент и склоност кон […]

Македонски фудбал

Грчки навиначи доаѓаат во Македонија за мечот меѓу Партизан и МЗТ

Група од грчки навивачи на грчкиот тим ПАОК, се очекува да допатуваат во Скопје за мечот помеѓу Партизан и МЗТ кој ќе се одигра задутре во салата „Борис Трајковски“, објавуваат […]

Меѓународен фудбал

Видео: Навивачите на Хамбургер си запалија сопствен транспарент

Наместо како според „упатството“, тие контра „упатството“, навивачите на Хамбургер сакаа да направат убава атмосфера пред почетокот на мечот со Фортуна Дизелдорф, но, наместо успешна бакљијада тие си запалија сопствен […]