Ознака: навреди

Занимливости

Му направила маникир на бебето, па мајката добила жестоки навреди

Мајка доби жестоки навреди на Интернет откако објави фотографија од ноктите на своето бебе. Жената ја споделила фотографијата на социјалните мрежи, а наскоро се појави и на subreddit /trashy, каде […]

Политички партии

Ленин го нападна со погрдни зборови Митко Јанчев

Ленин го нападна со погрдни зборови Митко Јанчев Во вулгарен пост каде што секој што не се согласува со Мицковски е спореден со хомосексуалец и педофил Ленин Јовановски го нападна […]

Вести

Тортевски до МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА / БОЈКОТИРА – да ве еб ам у уста… (видео)

За време на протестот на МАКЕДОНИЈА БОЈКОТИРА адвокатот Александар Тортевски со кола агресивно се впушти кон тие што учествуваа во протестите. Дури се закани и дека ке ги прегази со […]

Избор на уредникот

Палчо: ДПМНЕ го брука ВМРО, распуштање, заборав

Во своите статуси Палевски Љупчо познат и како Палчо се изјасни што мисли за Мицковски и ДПМНЕ. Ги пренесуваме изворно: #ДПМНЕ го брука #ВМРО, распуштање, заборав. Од денес блокирам лигуши на Мицковски, […]

Сцена

Ја навреди нејзината болна мајка: Карлеуша никогаш нема да му ги прости овие зборови на Лукас

Пејачката Јелена Карлеуша во една утринска емисија во Србија откри дека пејачот Аца Лукас ја загубил неа како еден верен пријател од естрадата. Јавноста се шокираше кога утрово дозна дека […]

Сцена

Навреди за кралицата: На нејзиниот роденден Меган Маркл повторно направи прекршок

Меган Маркл веќе некое време е официјален член на британскиот кралски дом, но и покрај тоа е склона да ризикува и да отстапи од правилата. Имено, кралицата Елизабета вчера го […]

Избор на уредникот

Каролина Астеруд ги извреѓа „балистите“ навивачи

Во низата реакции по пеењето „Македонско девојче к..ва голема“ на навивачката група „Балисти“ на ФК Шкендија, највпечатлива е таа на професорката Каролина Ристова-Астеруд: „Молам навивачите на Шкендија да се информираат […]

Вести

Еди Рама ги навреди Македонците: Несфатливо е кога Славомакедонците го одбиваат албанскиот јазик како официјален

Балканот е безбеден се додека земјите се насочени кон Европа. Албанскиот премиер Еди Рама во интервју за швајцарски весник тврди дека запирањето на евроинтегративниот процес може да доведе до прецртување […]