Ознака: невеста

Занимливости

Начекал невеста со 20 мажи во неговата нива во Војводина

Девојка во венчаница и дваесетина голи мажи начекал еден земјоделец во Војводина, работејќи на својата нива. Снимката која ја направил за кратко време се раширила по социјалните мрежи и стана […]

Живот

ЗОШТО НЕВЕСТАТА НОСИ БУКЕТ НА СВАДБА?

Дали некогаш сте се запрашале зошто невестата носи букет (бидермаер) додека пристапува кон олтарот? Уште во древна Грција била забележана оваа традиција. Во своите раце невестите носеле букет од лековити […]

Живот

Бизарно барање од невестата: Сите кои биле поканети требало да го направат ова, ниту роднините не сакале да присуствуваат!

Не е тајна дека за венчавката се трошат многу пари, но не мора така да биде за секој пар. Ако парот одлучи да контролира колку ќе потроши на својата венчавка, […]

Живот

За колку пари се купува невеста во Македонија?

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд Скопје доставил обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело трговија со дете, […]

Занимливости

Диета за невести – 6-дневно мени со кое ќе бидете во форма до свадба

Идните невести на кои им се ближи свадбата веројатно веќе паничат за изгледот и сакаат да симнат уште некој килограм. Нормално, секоја жена сака да изгледа совршено како невеста, па […]

Живот

Оваа невеста доживеа кошмар: На свадбата се појави поранешната девојка на младоженецот и направи невидена драма

Во Кина на една младенка на свадбата и се случила сцена од ноќен кошмар. Поранешната девојка на младоженецот упаднала на самиот чин на венчавката облечена во венчаница. Снимката на која […]

Занимливости

Земала 13.000 фунти и избегала: Младоженецот и гостите изиграни од невестата, причината е освета

Младоженец од Англија и неговите 29 пријатели биле непријатно изненадени кога откриле дека невестата избегала со 13-те илјади фунти наменети за свадбената веселба и на аеродромот ги оставила на цедило. […]

Живот

Бебето плачело, па невеста направи хаос на свадба

На социјалната мрежа Редит, една штотуку омажена девојка сподели случка од својата свадба, кога таа избркала гости бидејќи нивното бебе постојано плачело. -Иако во поканите нагласивме дека не сакаме деца […]