Ознака: Никола Тодоров

Издвојуваме

Мицковски е малер за ВМРО-ДПМНЕ

Во колумна објавена за Дојче Веле поранешниот висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров денеска го опиша Мицковски како малер за партијата и неговото доаѓање го поврза со редица последователни порази. […]

Избор на уредникот

Нинџа пропеа од А до Ш: Од штабот се водеше целиот тек на настаните на 27 април

Нинџа пропеа од А до Ш: Од штабот се водеше целиот тек на настаните на 27 април Александар Василевски-Нинџа во своето сведочење денес пред обвинетите Трајко Вељаноски, поранешен претседател на […]

Избор на уредникот

Доказ: Oној бабоје*ачот Ромео Тренев знаел статуси да шарка и на Мицко да му дудла

Ромео бе знаеш ли колку е гнасно да си бабојебач и така да градиш кариера? После Талат ти да брцаш кај Силвана Бонева? Ти паѓаат ли цвикерите додека лижеш? Колку […]

Вести Издвојуваме

Мицковски редиш до сега само катастрофални порази. После пораз на претседателските ПАКУВАЈ СИ ГИ КУФЕРИТЕ

ВМРО-ДПМНЕ МОРА ДА ПОБЕДИ! Не можев да го гледам, ама прочитав дел од поентите на Мицковски од неговото гостување на Сител. Христијан треба да знае дека партијата никогаш не губи, […]

Бавча

Каменот што доаѓа од блиску тежи и ја влече партијата надолу!

Во кратки црти козерија за нашата политичка реалност. На прво место незаконски седнатиот во фотеља на незаконски конгрес Мицковски. По неговите последни потези бил голема инспирација за да го „работат“… […]

Избор на уредникот

Тодоров: Мицковски води антиреформска, антизападна, недемократска и антимакедонска фракција

Почитувани членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ, драги пријатели, почитувани граѓани, Денот на Македонската револуционерна борба, за мене ден на ВМРО, оваа 2018 година го дочекав со голема тага и разочараност. […]

Коментари

Како се гласа против Грчкиот договор, а за НАТО и ЕУ во исто време?

Како се гласа против Грчкиот договор а за НАТО и ЕУ во исто време? Навистина ова не ни е јасно. Тодоров денеска проба со ментална гимнастика да ги растегнува димензиите […]

Издвојуваме Коментари

Кому му е гајле како ќе гласа Никола Тодоров?!

Навистина не ви се чини легитимно прашањето кому му е гајле ќе гласа Никола Тодоров?! Некогашниот првенец на ВМРО-ДПМНЕ и миленик на Груевски, кој што му овозможи да биде на функција […]

Вести

ПРОТЕСТИРАШЕ ПРОТИВ ТОДОРОВ, АМА ТАРАВАРИ Е БЕТЕР: Катастрофа!

Лошото менаџирање со здравството кое го прави новата Влада предводена од СДСМ и Зоран Заев, наиде на остра критика и кај доктор Дејан Ставриќ, кој организираше протести против поранешниот министер […]

Вести

Тодоров оствари средба со Рајнхард Прибе

По средбите во повеќе институции и партии, Прибе денеска ја завршува работата во Македонија.Членот на Извршниот комитет (ИК) на ВМРО- ДПМНЕ, Никола Тодоров денеска оствари средба со експертот на Европската […]

Вести

ВМРО- ДПМНЕ: Обидот за атентат врз Никола Тодоров беше чин кој беше поттикнуван со години

Обидот за атентат врз Никола Тодоров не беше афектен чин. Обидот за атентат врз Никола Тодоров беше чин кој беше поттикнуван со години, рече на денешната прес-конференција Крсте Јовановски од […]