Ознака: ница

Вести

Вељаноски со сочувство до Бартолон

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Трајко Вељаноски испрати писмо до својот колега, претседателот на Националното Собрание на Француската Република, Клод Бартолон во кое изразува сочуство за жртвите во терористичкиот […]

Вести

Опколена централната џамија во Софија: Голема полициска акција

Бугарската полиција ја опколи централната џамија во Софија во рамките на акцијата за пронаоѓање на нелегални мигранти во центарот на главниот град, соопшти бугарското радио.Во акцијата учествуваат десетици полицајци при […]

Сцена

Актерите од филмот „50 нијанси сиво“ среде нападот во Ница!

Во Ница моментално се наоѓаат и актерите Џејми Дорнан и Дакота Џонсон, заедно со остатанатите луѓе од филмската екипа која работи на продолжението на филмот „50 нијанси сиво“.Странските медиуми пренесуваат […]

Вести

Терористот од Ница е татко на три деца, еве како изгледа!

Возачот на камионот на смртта кој уби најмалку 84 лица, бил Мохамед Лахуеџ Бухлел, објави локалниот лист „Нис Матен“.Тој камионот го изјамил во средата. Работел како професионален курир, бил познат […]

Вести

Сочувство од Димитриев до францускиот премиер Валс

Претседателот на Владата на Република Македонија Емил Димитриев испрати телеграма со сочувство до францускиот премиер, Мануел Валс и до семејствата на жртвите во терористичкиот напад во Ница.– Со згрозеност ги […]

Вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ со сочувство за настраданите во Ница

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ до амбасадорката на Република Франција во Република Македонија Лоренс Оер изрази жалење и сочувство до сите повредени и до семејствата на […]