Ознака: ница

Вести

Интерпол соопшти дека испратил екипа во Ница

Интерпол испрати специјалисти за тероризам и експерти во Ница, по синоќешниот напад во кој загинаа најмалку 84 лица.Во тимот на Интерпол вклучени се специјалисти за тероризам, како и експерти кои […]

Вести

МНР: Немаме информации за настрадани македонски државјани во Ница

До овој момент нема информации за повредени или загинати македонски државјани во терористичкиот напад во Ница, Франција. Во постојан контакт сме со надлежните француски институции, информираат за МИА од Министерството […]

Вести

Цело одделение исчезна по нападот во Ница

Меѓу исчезнатите во крвавиот масакр во Ница се и 28 ученици од училиштето „Паола Фирс“ од Берлин. Безбедноста во Франција е подигната на највисоко можно ниво.Како што пренесуваат германските медиуми, […]

Вести

РАЗОТКРИЕНИ ЦЕЛИ НА ИСИС: Наскоро ќе нападнат уште еден европски град!

Според неофицијални информации, исламистите по масакрот во Ница се подготвуваат за нов напад и тоа во срцето на Европа, поточно Берлин.Зачестените терористички напади внесуваат страв меѓу луѓето. Париз, Багдад, Орландо, […]

Вести

ПАНИКА ВО НИЦА: Итно е евакуиран аеродромот!

Продолжува паничната состојба во францускиот град Ница, откако се случи терористички напад за кој ИСИС презеде одговорност.Имено, аеродромот во Ница беше итно евакуиран пред еден час. Властите не прецизираа дали […]