Ознака: ница

Вести

Валс: Напаѓачот кој уби 84 луѓе во Ница, бил поврзан со радикални исламисти

Францускиот премиер Мануел Валс, денеска изјави дека напаѓачот кој уби 84 луѓе во Ница, најверојатно бил поврзан со радикални исламисти.-Станува збор за терористички напад и ќе видиме какви врски постојат […]

Вести

Братот на терористот од Ница, вели дека тој не го извршил нападот

Џабер Булел, изјави дека не верува оти извршител на синоќешниот напад во Ница е неговиот брат Мохамед Лахоуа Булел.– Брат ми дури не се ни молеше. Секој месец ни испраќаше пари за да […]

Вести

Утрово е приведена поранешната сопруга на терористот кој го изврши нападот во Ница

Поранешната сопруга на 31-годишниот Мохамед Лахоуа Булел, кој го изврши вчерашниот напад во Ница, во кој се убиени 84 и повредени 174 лица, приведена е утрово и задржана е во […]

Сцена

АЛЕКСАНДРА И ФИЛИП БИЛЕ ВО НИЦА: Страшна исповед на пејачката!

Александра Пријовиќ и нејзиното момче Филип Живојиновиќ ,за влакно го избегнаа терористичкиот напад во Ница во кој се убиени повеќе од 84 луѓе, а се ранети повеќе од 175.Тие десетина […]

Вести

НА ОВА НИКОЈ НЕ ОБРНА ВНИМАНИЕ: Еве зошто Ајфеловата кула гореше по нападот во Ница!

Општа паника и хаос владеат во Франција ден по нападот во Ница, во кој, според последните информации убиени се 84 луѓе.Паниката од Ница кулминираше и во Париз, каде што точно […]