Ознака: ница

Сцена

ДУРИ СЕГА СЕ ДОЗНА: Драгана Мирковиќ со семејството доживеала ПЕКОЛ во Ница

Како  што  дознаваат  српските медиуми, пејачката Драгана Мирковиќ била во  Ница кога се случил стравичниот терористички напад! За среќа, и  таа и  нејзиното  семејство во момент на нападот била со семејството […]

Вести

Француската полиција побара бришење на снимките од масакрот во Ница

Единица на француската полиција за борба против тероризмот од властите во Ница побарала да ги избришат снимките од камерите што го покриваат шеталиштето на која беа убиени повеќе од 80 […]

Вести

Фатени се соучесниците на монструмот од Ница!

Француското Јавно обвинителство доцна синоќа соопшти дека покренало обвиненија против пет лица поради вмешаност во нападот во Ница, при кој осомничен исламист со камион влета во толпа луѓе убивајќи 84 […]

Контроверзни фајлови

Зошто нема НИ КАПКА КРВ врз „камионот на смртта“ од Ница?

На интернет по масакрот во Ница, се појави неверојатна теорија на заговор во врска со камионот.Дали камионот кој е снимен, со дупки од куршумите, навистина оној камион со кој се […]

Вести

Скоро половина од жртвите во терористичкиот напад во Ница се странци

Идентификацијата на телата на жртвите од нападот во Ница покажа дека од 84 загинати 38 се странски државјани, соопшти денеска француското Министерство за надворешни работи.Жртвите на терористичкиот напад потекнуваат од […]