Ознака: ница

Вести

Терористот од Ница спиел со мажи, бил насилен и пиел!

Терористот Мохамед Баухел бил бисексуален, пишуваат француските и британските медиуми.Новите откритија за профилот на Мохамед се резултат од анализите на содржината на неговиот мобилен телефон. Полицијата детално ги разгледува содржините […]

Фото

НАЈПОТРЕСНА ФОТОГРАФИЈА ОД МАСАКРОТ ВО НИЦА: Очаен татко ги шири рацете откако дознава дека син му е мртов!

Фотографијата од татко, кој дознал дека синот (4) и сопругата загинале во масакрот во Ница, веројатно е една од најпотресните фотографии од овој крвав чин.Тахар Меџри со часови очајно се […]

Сцена

Силвестер Сталоне за влакно го избегнал нападот во Ница!

Актерот Силвестер Сталоне минута пред нападот објавил фотографија сликана на улицата каде се случи терористичкиот напад во Ница.Славниот актер го избегнал нападот во кој загинаа 84 лица, а над 200 […]

Балкан

„Никогаш во животот немам видено толку многу бели чаршави како знак на смрт…“, исповед на пар од Србија кој го преживеал масакарот во Ница

Ѓорѓе Јаниќ (30) и неговата девојка Драгана Јариќ (26) на денот на страотниот масакр биле на одмор во Ница и престојувале во хотелот кој се наоѓал над шеталиштето каде се […]

Вести

ФОТО: Ова е еден од осомничените за нападот во Ница!

Ремзи Арефа (22) денеска е уапсен во својот дом во Rue Marceau, муслиманско предградие во Кан, поради сомнение за вмешаност во терористичкиот напад се случи во четвртокот.Неговото семејство инсистира на […]

Вести

ОИ ќе ги зголеми безбедносните мерки поради случувањата во Ница

Поради нападот во Ница ќе се зголемат безбедносните мерки во Бразил за време на Олимписките игри.– Мораме да го интензивираме мониторингот на безбедноста, да ги зголемиме контролните пунктови и контролата, […]