Ознака: обама

Вести

ФБИ: Смртоносен отров испратен во писмо за Обама

ФБИ во вчера вечер неговите агенти пронашле писмо испратено до претседателот Обама во која е пронајден смртоносен отров рицин, според првите тестирања. Исто како и во други случаи кога прелиминарните […]

Занимливости

Шокантно: Барак Обама чува вонземјанец кој го менува обликот

На Јутјуб се појави неверојатно видео, за кое како што многумина веруваат дека претставува доказ за поврзаноста на американскиот политички врв со вонземјанци. Видео снимката е од 2012 година и […]

Вести

Обама од Израел ги предупреди Иран и Сирија

Американскиот претседател Барак Обама, настојувајќи да го примири Израел, на првиот ден од својата прва посета како претседател на најважниот сојузник на САД на Блискиот исток, во средата ја потврди […]

Култура

Продуцентите на „Библија“ ја негираат сличноста меѓу ликот на Сотоната и Обама

Популарната американска телевизиска серија „Библија“ предизвика контроверзии бидејќи некои гледачи воочиле физичка сличност меѓу актерот кој во серијата го глуми Сотоната и претседателот на САД, Барак Обама, меѓутоа продуцентите во […]

Вести

Мадуро побара од Обама да го сопре заговорот против неговиот противкандидат

Вршителот на должноста претседател на Венецуела, Николас Мадуро побара од американскиот претседател Барак Обама да го сопре, како што рече, заговорот на Пентагон и CIA да го убијат неговиот опозициски […]

Вести

Обама го убедува Израел дека ќе го спречи вооружувањето на Иран

Американскиот претседател Барак Обама изјави во четвртокот дека САД имаат можности да го спречат Иран да дојде до нуклеарно оружје и нагласил дека сите опции се отворени.„Мислиме дека на Иран […]

Вести

Бајден: Обама е сериозен, можна е употреба на сила против Иран

Американскиот потпретседател Џозеф Бајден изјави дека претседателот Барак Обама не блефира кога зборува за употреба на сила за во случај, сé друго да не успее, да се спречи развојот на […]

Вести

Американскиот претседател Обама го потпиша указот за „секвестрација“

Американскиот претседател Барак Обама го потпиша указот со кој на сила стапуваат буџетските кастрења познати како „секвестрација“, откако во Конгресот не беше постигнат договорот за алтернативно буџетско решение.Белата куќа објави […]