Ознака: обама

Вести

Путин и Обама бараат нови иницијативи за Сирија

Рускиот и американскиот претседател, Владимир Путин, односно Барак Обама, ги задолжиле министрите за надворешни работи заедно да бараат „нови иницијативи” за да се стави крај на граѓанската војна во Сирија, […]

Видео

Видео: Кога Обама ќе запее…

Го ставија во неизбежна ситуација од каде не можете да избегате, е тука се најде претседателот на Соединетите Американски Држави, Барак Обама…Го ставија во неизбежна ситуација од каде не можете […]

Вести

Обама го стави акцентот на економијата во говорот во Конгресот

Американскиот претседател Барак Обама пред членовите на Конгресот и милионите ТВ гледачи го одржа редовниот годишен говор (State of the Union) во кој централна тема беше економијата и поттик на […]

Вести

Обама: САД ќе повлечат 34 илјади војници од Авганистан

Американскиот претседател Барак Обама, кој се очекува во вторникот навечер по македонско време да го објави повлекувањето на половина од американскиот контингент, околу 34 илјади војници, од Авганистан кон почетокот […]