Ознака: одмазда

Контроверзни фајлови

Силните личности веруваат во карма, најдобрата одмазда е успехот

Секој од нас, во некој период од животот бил повреден, без разлика дали пријателот не бил чесен кон нас или поранешниот партнер ни предизвикал многу болка и тага. Повеќето луѓе […]

Црна хроника

Поради неисплатени плати, поранешен вработен во фирма од Кисела Вода му го запалил џипот, а потоа со бензин го полеал и газдата

Поранешен вработен во скопска фирма од Кисела Вода вчера му го запалил џипот, а потоа со бензин го полеал и газдата. Џипот бил паркиран на паркингот на фирмата, па вработените […]

Занимливости

Се разочарал од фризерот бидејќи не бил задоволен од фризура- решил да му се освети на исти начин

Момче од Кина незадоволно од својата фризура решило да се освети на исти начин. Иако сите имаат лоши денови, ретко кој би се обидел на потег каков што направи ова […]

Занимливости

Брутален роденденски говор: Дознала дека момчето ја изневерува, па му се одмазди јавно

Девојка која преку брутален роденденски говор си го откачи и воедно понижи неверниот дечко, стана хит по социјалните мрежи. Тијана Переа, која има 22 години, пред сите пријатели го обвини […]

Живот

Му се одмазди на поранешниот љубовник на денот на неговата венчавка

Мајра Ангел, келнерка од Лас Вегас ги шокирала сватовите на својот поранешен љубовник, Кори Перлсон, затоа што пред венчавката направила лажен профил на Инстаграм под името „Летна афера“. А таму […]

Љубов и секс

Напладне се венчавме, по 6 часа ја фатив зад ресторанот со друг па…

Ја запознав Санела кога имав 30 години, она имаше 25. Завршив богословија, требаше да станам поп. Како што животот наметнува, беше време и за свадба. Се познававме можеби една година, […]