Ознака: ориз

Здравје

Здрава храна што треба да ја избегнувате доколку сакате да ослабете

Кога сакаме добро да се грижиме за нашето тело, првата работа на која помислуваме е овошјето како нискокалорична и здрава храна, јадејќи ја за ужина, па дури и наместо вечера. […]

Кулинарство

Ориз со говедско месо во сос од печурки и црвено вино е примамлив ручек

По празничното готвење, малку луѓе имаат волја да поминат часови на шпорет и да подготвуваат комплицирани оброци. Ако немате идеја што да подготвите за ручек, и барате нешто брзо, вкусно […]

Кулинарство

Ориз со говедско месо во сос од печурки и црвено вино е примамлив ручек

По празничното готвење, малку луѓе имаат волја да поминат часови на шпорет и да подготвуваат комплицирани оброци. Ако немате идеја што да подготвите за ручек, и барате нешто брзо, вкусно […]

Живот

Метод за здраво трошење на 8 килограми според д-р Василијев и ефикасно чистење на дигестивниот тракт

За да се одбегнат голем број здравствени проблеми, неопходно е повремено да се растерети телото и да се направи комплетно чистење на организмот. Цревата играат важна улога во работата на […]