Ознака: Пато

Меѓународен фудбал

Пато и Робињо не си одат од Милан

Од екипата на Милан ги демантираат сите шпекулации дека бразилскиот напаѓачки тандем Пато-Робињо ќе го напуштат клубот. Потпретседателот на Милан, Адријано Галијани истакна дека Милан нема намера да го продадат […]

Меѓународен фудбал

Берлускони демантира: Нема трампа Пато-Балотели!

Претседателот на Милан, Силвио Берлускони, ги демантираше шпекулациите за можна трампа меѓу Милан и Манчестер Сити со Пато и Балотели. Берлускони не ги крие симпатиите кон напаѓачот на Манчестер Сити, […]

Меѓународен фудбал

Милан ќе прави трампа: Пато за Балотели

Според најавите на одредени англиски медиуми, се шпекулира дека наводно Милан и Манчестер Сити би можеле да направат трампа во која би се нашле двајца млади напаѓачи. Бомба во зимскиот […]