Ознака: Пелистер-Вардар – дерби 19. коло

Македонски фудбал

Официјално: Црвено-црниот воз може да биде поставен на шините, „Комити“ одат во Битола!

Според информациите кои ги пласираше на „Фејсбук“ мошне популарната Вардарова фан-страна „Црвено-Црно Семејство“ се вели дека епилогот од состанокот во Фудбалската Федерација на Македонија е да се дозволи гостување на […]

Македонски фудбал

„Вечното дерби“ без гостински навивачи, „Комити“ не одат во Битола?!

Според информациите кои ги пренесува „Спортклуб.мк“, се вели дека во моментов во просториите на Фудбалската Федерација на Македонија се одржува состанок меѓу претставниците на навивачката група „Комити“, Фудбалскиот Клуб Вардар, […]

Македонски фудбал

„ВЕЧНОТО ДЕРБИ“ го добива својот тифо-шлаг на тортата: Околу 1000 „Комити“ ќе го бодрат Вардар во Битола!

Како што дознава „Пулс24“ од извори од навивачката група на Вардар, интересот кај тамошните членови за гостување во Битола на вечното дерби е огромно, популарните „Комити“ во солидна бројка ќе […]

Видео

Видео: Чкембари и Комити се смирија и направија харлем шејк

Мислите дека Чкембари и Комити навистина се смирија? Не, никако не би можеле Чкембари и Комити да се смират, меѓутоа ви претставуваме едно интересно видео кое ќе ве насмее. Деловите […]

Видео

Видео: Најголемите гостувања на Македонските навивачки групи. 1 дел

Македонските навивачки групи ги следат нивните тимови редовно на домашен терен и на гости во други градови стотици километри далеку од нивниот град. Денес во првиот дел ќе ви ги […]