Ознака: пинкови ѕвезди

Сцена

Хаос на снимањето на „Пинкови Ѕвезди“: Александра и Дара се најдоа среде скандал!

На денешното снимање на „Пинкови Ѕвезди“ дошло до инцидент откако претходно настанала расправија меѓу Александра Радовиќ и Дара Бубамара.По расправијата Александра го напуштила шоуто, а Дара Бубамара се смеела. -Се […]

Сцена

Како ли ќе реагираат останатите? Калиниќ открил кој му е најмил член во жирито на Пинкови ѕвезди!

До третата сезона на музичкото шоу „Пинкови ѕвезди“ многу главни актери се сменија, освен водителот Милан Калиниќ, кој како што вели и самиот, единствен „преживеал“.Жирито во потполно нов состав, кое […]

Сцена

Сурова до болка: Карлеуша со оваа реченица засекогаш „го закопа“ Шабан Шаулиќ!

Иако досега седеа еден покрај друг во жирито на „Ѕвездите на Гранд“, одлуката на кралот на народната музика Шабан Шаулиќ да го напушти ова шоу и да премине во конкурентската […]

Сцена

Тензично: Зорица Брунцлик откри во какви односи е со Драгана Мирковиќ!

Зорица Брунцлик и Драгана Мирковиќ се нови членови на жирито на „Пинкови ѕвезди“. Иако емитувањето сѐ уште не започнало, колешките веќе се најдоа среде медиумска војна.Имено, Зорица ја провоцирала Драгана […]

Сцена

Овие гради сигурно ќе ги запомните: Плавуша без градник и гаќички направи вистински хаос во Пинковите ѕвезди!

Атрактивната русокоса во провокативен фустан го излуде Милан Калиниќ, но и  останатите мажи во студиото.На снимањето на Пинковите ѕвезди никој  не останал  рамнодушен кога на сцена се појавила русокоса во […]

Сцена

Фото: Машина од 200.000 евра: Кога ќе видите со што дојде Дагана Мирковиќ на снимање на „Пинкови Ѕвезди“ – ќе паднете од стол!

Пејачката Драгана Мирковиќ е во новата постава на жирито на „Пинкови Ѕвезди“, а на снимањето на првата епизода во Шимановац стигна во с

Сцена

Ѕвездата на Пинк со потресна изјава: „Имам рак и наскоро ќе умрам“

Габриела Пејчев, учесничка на „Пинкови ѕвезди“, за едно интервју, откри дека боледува од рак…Ова е нејзината изјава во целост: „Боледувам од рак и наскоро ќе умрам. Дали ќе плачете кога […]

Сцена

Нема да му биде добро: Еве што му порачаа Брена и Саша Поповиќ на Шабан по преминувањето во „Пинкови ѕвезди“

„Скоро 40 години  сум во шоу бизнисот и  се навикнав на непрофесеионализам, така што  не сум изненадена“, рекла Брена.Започна снимањето на новата сезона од „Ѕвездите на Гранд“, а Саша Поповиќ […]