Ознака: пинкови ѕвезди

Сцена

Позната пејачка го напушта жирито на Пинкови Ѕвезди: Не можам да го поднесам стресот

Пејачката Драгана Мирковиќ вели дека не може да го поднесе стресот кој го доживува на снимањето на „Пинкови ѕвезди“, поради што одлучи наредната сезона да не биде член.Драгана, која важи […]

Сцена

Караница од НЕВИДЕНИ РАЗМЕРИ: Зорица се гушеше од солзи, студиото во неверување. Еве што се случи!

Откако каднидатот Бранко Петровиќ ги испеа избраните нумери, дојде до невиден конфликт во емисијата „Пинкови ѕвезди“.Имено, додека Зорица Брунцлик го коментирала неговиот настап, Александра Радовиќ се смеела, што ја повредило […]

Сцена

Грозна смрт на пејачка на „Пинкови ѕвезди“: Партнерот ѝ ја скршил секоја коска од телото!

Продолжува судењето на пејачот Зоран Громовиќ, кој е обвинет за убиство на пејачката Јелена Турсун со која бил во врска.Судски вештак ги наброил сите повреди со кои се здобила пејачката […]

Сцена

Хаос во Пинкови ѕвезди поради фустанот на Дара: Ова никој не би се осудил да го облече!

Бубамара  ги  препоти мажите со  огромното  деколте од кое  излетале нејзините гради!Во новата  епизода на „Пинкови ѕвезди“ сите очи биле вперени кон Дара Бубамара. Погледнете го  само  нејзиното  деколте и […]

Сцена

Жирито на Пинковите ѕвезди со неверување гледаше што Милан му прави на натпреварувачот!

Никола Куштрмовиќ имал мал инцидент во  Пинкови ѕвезди.Откако ја  испеал песната, пришол Милан Калиниќ, наздравил со Никола, а потоа му  ја скинал маицата. Тој им  објаснил на сите дека натпреварувачот […]

Сцена

ВИДЕО: Шабан ѝ рече на натпреварувачка да ослабне, ова е нејзината реакција!

Во последната емисија на шоуто „Пинкови ѕвезди“, гледачите ги изненади коментарот кој Шабан Шаулиќ го упати на една натпреварувачка.Младата Анастазија Митровиќ ги импресионираше Дара Бубамара, Драгана Мирковиќ и Зорица Брунцлик […]