Ознака: полиција

Балкан

Беа пријавени како исчезнати, но полицијата ГИ ПРОНАЈДЕ: Еве што им се случило на двете сестри!

Сестрите Анџела и Нивес Брандмајер по кои трагаше цел Тиват, конечно се дома и тоа живи и здрави.Тие денеска се вратиле во 13 часот по повеќе од 15 часовна потрага. […]

Вести

Финска во шок: Незапамтено злосторство во скандинавската земја

Еден полицаец во Финска е убиен, а друг се здобил со тешки повреди од автоматско оружје, откако врз нив отворил оган еден 73-годишен маж што потоа се самоубил.Полицијата во Вихти, […]

Вести

Расчистен е случајот со нападот на тетовските полициски службеници

Во полициската станица во Тетово вчера околу 15 часот и 30 минути се самопријавил 17-годишниот малолетник кој е последниот четврти учесник во групата што минатиот четврток нападна четворица полицајци при […]

Црна хроника

Исчезна млада девојка од Карбинци!

Македонско семејство е во паника, откако исчезна 24-годишна девојка до село Радење, Општина Карбинци.Како што соопшти полицијата, за случајот информирал нејзиниот сопруг, 29-годишниот Е.С., според кој, Т.С. излегла од дома […]

Фото

Направил селфи, а потоа полицијата му го одзеде кучето. Дали забележувате ЗОШТО?

Фотографијата на пејачот Ден Тајлер и неговото куче на Инстаграм, беше повод полицијата на Вотерфорд (Мичиген) да му поѕвони на врата и да го собере неговиот питбул. Таа раса е […]

Занимливости

Глуп и поглуп: се криеле од полицијата во полициска станица

И самите изненадени од тоа што го доживеале, службениците на полициската станица во Бромли на Тwitter споделија какво е искуството кога имате работа со не баш толку бистри момци.   […]