Ознака: портокал

Нега и убавина

Седум хранливи материи со кои изобилуваат портокалите

Портокалот припаѓа во најпопуларните тропски овошја, а покрај тоа што е вкусен и освежувачки, овој плод изобилува со бројни хранливи материи и антиинфламаторни состојки. Еден среден портокал (околу 130 грама […]

Живот

Содржат малку калории и ги согоруваат мастите: Еве кои овошја треба да ги консумирате секојдневно

Овошјето е важен дел од здравата исхрана, изобилува со витамини и други хранливи материи кои му се потребни на телото, а одлично е и за губење на килограмите ако го […]

Живот

Сок од три состојки – вашиот сојузник против вирусите и гриповите

Во овој период од годината, кога времето е променливо, темпото на живот брзо, стресот сеприсутен, имунитетот е прв на удар. Токму затоа, во продолжение ќе ви презентираме сок од три […]