Ознака: портокал

Здравје

Јадете портокалово: Морков и тиква за поздрав живот

Медицината веќе долго време советува дека секое овошје и зеленчук со портокалова боја драстично го намалуваат ризикот од болести на срцето, очите, малигни болести, пореметување на метаболизмот и многу други. […]

Кулинарство

Колач со портокал и рум: Никогаш поедноставен десерт со мирис и вкус кои вечно се паметат

Денеска ви претставуваме генијален рецепт за кој ви е потребно многу малку време, а сите состојки ги имате во кујната. Потребни состојки: – 180 гр. путер – 200 гр. шеќер […]