Ознака: портокал

Живот

Не ја фрлајте кората од портокал! Еве за што се можете да ја искористите!

Портокалот може  да прави чуда со кожата. Витаминот С штити од слободни  радикали, калциумот  го спречува перутањето на кожата, калиумот и магнезиумот  ја истакнуваат сјајната кожа.Ја разубавува кожата- Портокалот може […]

Кулинарство

Топчиња без тронка маснотии а сигурно ќе ви успеат

Мали  фини  топчиња, лапни  голтни. Совршени  за престоните празнициСостојки: 300гр кекси  со  вкус на какао 150мл  сок од портокал 1 ванила шеќер 2 големи лажици  мармалад од портокал Рендана кора […]

Видео

ЗЕМА ЛАЖИЧКА И ПОРТОКАЛ и со 1 потег ги воодушеви сите: Оваа ФИНТА ќе ја користите секогаш!

Зема лажичка и портокал, и со еден потег ги воодушеви сите…Многумина од нас мразат да чистат овошје, но со овој трик, работата и тоа како ќе ви се олесни. Има […]

Занимливости

Видео: Помеша кора од портокал и оцет – Кога ќе видите што доби, постојано ќе го користите!

Постои еден трик кој ќе ви им ги олесни маките на домакинките, а доаѓа право од кујната….Сите домаќинки знаат дека една од невозможните мисии е да се исчисти рерната. Какви […]