Ознака: појадок

Здравје

Појадок кој го закрепнува целото тело: Се јаде 3 пати неделно, ги исфрла наталожените токсини и ги топи масните наслаги

Овој едноставен рецепт ќе ви помогне целосно да го исчистите телото од наталожените токсини, да го забрзате метаболизмот и да ја подобрите работата на дигестивниот систем. Состојките поволно делуваат на […]

Кулинарство Сцена

Принцот Чарлс на социјалните мрежи го откри својот омилен појадок – печени јајца со спанаќ и британско сирење

Принцот Чарлс на социјалните мрежи го откри својот омилен појадок – печени јајца со спанаќ и британско сирење. Принцот својот омилен рецепт го сподели по повод интернет-фестивалот посветен на британското […]

Нега и убавина

Ова е најздравиот појадок на светот: Го намалува крвниот притисок и ризикот од појава на дијабетес

Појадокот е најважниот оброк во денот, па важно е тој да биде добро избалансиран и сочинет од вистинските намирници За да имате добро здравје, покрај физичката активност, важно е да […]

Кулинарство

Прави чуда: Почнувајте го секое утро со оваа напивка и за 14 дена нема да имате ни грам сало на стомакот!

Ако ја направите оваа едноставна промена и го почнувате утрото со оваа напивка наместо со вообичаениот појадок, килограмите брзо ќе почнат да се топат. Зеленото смуди најпрво ќе почне да […]

Нега и убавина

Започнете го денот со банана и чаша топла вода – оваа комбинација прави чуда на празен желудник

Бананата е полна со витамини, минерали, влакна и други хранливи состојки за нашиот организам. Таа е вистинска енергетска бомба бидејќи нѝ ја дава сета потребна енергија за извршување на секојдневните […]

Живот

Правите големи грешки: Овие работи не смеете да ги јадете за појадок

Појадокот е најважниот оброк во денот. Храната што ја јадете наутро може да влијае врз вашето расположение низ целиот ден. Се смета дека здравиот појадок го намалува ризикот од рак […]

Нега и убавина

Секое утро пиела чаша јогурт со овој зачин: За еден месец ослабела 7 килограми и го регулирала холестеролот!

Луѓето кои јадат лажица мелен ким секој ден, три пати побрзо губат килограми за разлика од луѓето што се на диета, но не го консумираат овој зачин, покажало едно истражување. […]

Нега и убавина

Започнете го денот со чаша топла вода и банана

Бананата е богата со минерали, витамини, влакна и други хранливи состојки и е вистинска енергетска бомба за нашиот организам, бидејќи ја дава сета потреба енергија за вршење на секојдневните активности. […]

Занимливости

Оваа мајка на три деца од Јапонија има извонредни вештини за правење оброци со пржени јајца

Кога станува збор за храната, сите родители знаат колку може децата да бидат пребирливи. Вкусот не е единствената важна работа за децата, туку и визуелниот изглед на храната е исто […]