Ознака: пратеник

Македонија

Амди Бајрам обвини дека го дискриминираат затоа што е Ром и праша дали треба да даде оставка од пратеник

Пратеникот Амди Бајрам, се налути на колегите во Собранието бидејќи, како што тврди, не можел да постави прашање на две седници предвидени за пратенички прашања. Тој обвини дека го дискриминираат […]

Бавча Видео

Знаеш дека е дојден крајот, соберете парталите и угаснете го светлото(видео)

Сме се изнагледале и изнаслушале разно разни политичари и аналитичари… Но, во овие денови по Новата година кога треба да има радост и среќа, а ни се нуди… Не е […]

Видео Избор на уредникот

Потсетување: пратеничката Александрова вели дека нема мандат да го менува името на Македонија

Потсетување: пратеничката Александрова вели дека нема мандат да го менува името на Македонија. Потоа нешто се смени. Што ли е тоа? Послушајте како вели дека референдумот е неуспешен и никој […]

Избор на уредникот

До пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, и осумте отпадници – вака се брани Македонија

СТЕНОГРАФСКИ БЕЛЕШКИ од Осумдесеттата седница на Собранието на Република Македонија,одржана на 31 август 2001 година (Уставни измени/Рамковен договор) ЃОРГИ КОТЕВСКИ (извадоци од говорот): “Почитувани пратеници, почитувани новинари, Денеска пред нас […]

Коментари

Љубен Арнаудов барал поддршка од партијата и Мицковски, но не добил позитивен одговор

Од партиски и добро упатени извори дознаваме дека Љубен Арнаудов барал поддршка од партијата и Мицковски, но не добил позитивен одговор. Му било речено дека е пратеник на Груевски. Елегантен изговор […]

Фото

Илија Димовски шета по планините

Додека во Македонија да не речеме гори Илија Димовски шета по планините. Атмосферата е се позагреана секојдневно како што наближува референдумот. Дел од пратеничката група на Груевски и Мицковски веќе се […]

Издвојуваме

Мемеди го обвини Стевананџија дека бил дел од смислено сценарио при пеење на Албанската химна

Мемеди го обвини Стевананџија дека бил дел од смислено сценарио при пеење на Албанската химна. Ова се многу сериозни изјави и нив ги изрече пратеникот на Национална демократска преродба Весел Мемеди. […]

Вести

Стево Пендаровски поднесе оставка од пратеничката функција

Стево Пендаровски денеска до Собранието на Република Македонија поднесе оставка од фунцкцијата пратеник. Пендаровски во Собранието е дел од пратеничката група на СДСМ.Оставката на Пендаровски Собранието треба да ја констатира […]

Вести

Пратеник нокаутирал колега во украинскиот парламент

Tепачка меѓу пратениците во Киев.Во Киевскиот окружен совет, претставник на претседателската фракција на Блокот на Петро Порошенко – „Солидарност“, нокаутираше свој колега. -Инцидентот се случи за време на седницата во […]