Ознака: пратеник

Вести

Пратеник нокаутирал колега во украинскиот парламент

Tепачка меѓу пратениците во Киев.Во Киевскиот окружен совет, претставник на претседателската фракција на Блокот на Петро Порошенко – „Солидарност“, нокаутираше свој колега. -Инцидентот се случи за време на седницата во […]

Вести

Тодоров: Доколку СДСМ не ја прифати Платформата, ние ќе ги поддржиме како малцинска влада со своите 51 пратеник

ВМРО-ДПМНЕ е подготвена да му даде поддршка на СДСМ, со своите 51 пратеник да формира влада, доколку СДСМ не ја прифати платформата, ова денеска во гостувањето во Дневникот на Сител […]

Вести

Заев го одбра пратеничкиот имунитет пред градоначалничката фотелја

Опозицискиот лидер Зоран Заев, против кого се водат неколку судски процеси, го одбра пратеничкиот имунитет пред градоначалничката функција. Со верификацијата на пратеничкиот мандат, на Заев му престана мандатот за градоначалник. Со […]

Балкан

Пратеник изваден од домашен притвор за да гласа во албанскиот парламент

На седницата на албанскиот парламент на која со историски консензус беа одобрени уставните промени што го отвораат патот за имплементирање на реформите во правосудството, гласаше дури и пратеникот исклучен од […]