Ознака: прва средба

Вести Македонија

Прва средба Заев – Мицотакис во Њујорк

На средбата на премиерот Зоран Заев, што за време на Генералното собрание на ОН се одржа вчера во Њујорк, како што соопшти владината прес служба, грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис изрази […]

Свет

Прва средба Димитров-Дендиас во Хелсинки

Министрите за надворешни работи на Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Дендиас ја остварија нивната прва средба на маргините на неформалниот состанок на шефовите на дипломатиите на земјите-членки на […]