Ознака: природен лек

Живот

Најмоќниот пијалак: Толку е силен што можете да го пиете само двапати годишно!

Еликсирот од лук и црвено вино го чисти организмот од вишок сол и маснотии и го решава проблемот со надуеноста и вишокот килограми. Нашето тело понекогаш треба да се исчисти, […]

Живот

Не мора да пиете таблети: Постои и природен лек да го спречите гадењето додека патувате

Најранливи се децата до 12 години и жените, додека мажите поретко го имаат овој проблем. Одење на подолго патување за оние склони кон гадење во текот на возењето може да […]

Живот

Кашлицата и бронхитисот ќе исчезнат со овој природен лек од вашата кујна

Велат дека ова време е најлошо за организмот. Малку е топло, па ладно и токму тие премини не им одговараат на сите, па овој период е најпогоден за разболување.За да […]

Живот

Јаболковиот оцет ја зголемува плодноста

Јаболковиот оцет е извонреден природен лек за многу заболувања. Научниците му препишуваат чудотворна моќ и сметаат дека треба да е дел од секојдневната исхрана.Утврдена е оптималната доза на јаболков оцет […]

Живот

Исчистете го дебелото црево со помош на овие 2 состојки: Проверен рецепт

Ова било пракса уште во стара ГрцијаДенес ситуацијата со варењето на храната е далеку во полоша состојба отколку во старите времиња, кога не постоеше брза храна и се останато што […]

Живот

ИЗЛЕЧЕТЕ ЗАБОБОЛКА за 1 секунда со ОВАА смеса: Буквално за секунда!

Потребни ви се само 2 состојки…Забоболката може да биде многу тешка и некогаш едноставно не можеме да чекаме за да заминеме на заболекар. Наместо да користите штетни препарати за ублажување […]

Живот

ПРИРОДЕН ЛЕК: Се ослободила од курије око за само 3 дена!

Жуљевите и курије очи се проблем со кој се  борат поголемиот број од возрасните луѓе. Сакате на едноставен и бесплатен начин да ги решите овие непријатни појави на стапалата, и […]