Ознака: проекти

Автомобилизам

Во иднина автомобилите ќе разменуваат информации со патната инфраструктура

Компанијата „Ауди“ учествува во шест проекти, чија цел е да се подобри комуникацијата меѓу автомобилите, но и меѓу автомобилите и инфраструктурата.Ауди се приклучи на експерименталната програма Digital Motorway Test Bad, […]

Вести

Груевски: Скопје ќе добие затворена тениска арена и сали за гимнастика и боречки спортови

Подготовките за изградба на затворена тениска арена и сала за гимнастика во рамки на Спортскиот центар „Борис Трајковски“ добро се одвиваат, истакна денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.Груевски појасни дека […]

Вести

Груевски: Досега се изградени 74 училишта, трендот ќе продолжи и во наредните години

Изградбата на училишта во Република Македонија се одвива добро. Досега се изградени 74 училишта, од кои 11 се изградија во последната година дена, 3 училишта се во фаза на градба […]

Вести

Нелоски: Младите ќе бидат предводник на победата на ВМРО-ДПМНЕ на изборите

Владимир Нелоски, лидер на УМС на ВМРО-ДПМНЕ и член на ИК на владејачката партија оствари средба со жителите на Брвеница.Тој поразговара со младите за новата програма на ВМРО-ДПМНЕ. -За разлика […]

Вести

ВМРО-ДПМНЕ меѓу граѓаните: Продолжуваат проектите и покрај предизвиканата криза

ВМРО-ДПМНЕ тргнува најсилно досега на терен, велат високите партиски функционери кои интензивно работат, одржуваат средби со граѓаните и ги посетуваат општинските партиски штабови. Во нив се бара место повеќе. Средбите […]

Вести

Милошоски во Ресен и Преспа: Граѓаните благодарни за проектите

Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ денес ги посети Преспа и Ресен.Тој оствари средба со жителуте на селата Брајчино и Љубојно каде имаше средба со мештаните и туристичките работници кои испратија благодарност […]

Вести

Отчет на ВМРО-ДПМНЕ за сработеното: Стотици проекти од интерес на граѓаните

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ дава отчет за сработеното. Партијата во изминативе десеттина година спроведе стотици мерки и проекти за подобрување на квалитетот на живот на граѓаните, од економија и социјала, до култура, […]

Издвојуваме

Зоран Георгиевски: Куманово како еден од водечките индустриски центри во Македонија по транзицијата стана водечки град по невработеност

Куманово како еден од водечките индустриски центри во Македонија по  транзицијата стана водечки град по невработеностГосподине Ѓорѓиевски од 2005 до 2016 година бројката на невработеност во Куманово е значително намалена. […]