Ознака: проекти

Вести

АД ЕЛЕМ: СДСМ ги ветуваат и копираат проектите на кои посветено работиме во изминатите години

СДСМ изгледа ја промени стратегијата во однос на енергетските прашања. Ако во минатото се обидуваа да манипулираат со тези во однос на енергетските политики за дневно политички потреби, сега започнаа […]

Вести

Груевски најави формирање на хибридна сала за комплетен третман на пациентите и формирање на Национален центар за кардиоваскуларни заболувања

Формирање на хибридна сала во рамки на Универзитетската клиника за државна кардиохирургија е една од новите мерки во здравството кои денес ги промовираше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.Тој истакна дека […]

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се обидува да ги оцрни проектите кои ги ветуваме и редовно ги реализираме

СДСМ се обидува да ги оцрни проектите кои ВМРО-ДПМНЕ ги ветува и редовно ги реализира, наведува ВМРО-ДПМНЕ во писмената реакција на денешната изјава на портпаролот на СДСМ Петре Шилегов.-Граѓаните знаат […]

Вести

Канческа- Милевска: Спроведуваме голем број на проекти кои се од огромно значење за граѓаните

Во рамки на средбите со граѓани кои високите функционери на ВМРО-ДПМНЕ ги остваруваат со граѓаните низ Македонија, вчера во Гевгелија беше Елизабета Канчевска Милевска.На овие средби, граѓаните разговараат за нивните […]

Вести

Трпески: На 11 декември ќе победи ВМРО ДПМНЕ

Од Тетово во рамки на средбите со граѓани кои високите функционери на ВМРО-ДПМНЕ ги остваруваат низ Македонија, Славе Трпески со тетовци порача дека доаѓа крајот на кризата на политичката криза […]

Вести

Костадиновски со жителите на Криволак говореше за проектите на ВМРО-ДПМНЕ

Ванчо Костадиновски од ВМРО-ДПМНЕ денес оствари посета на Неготино каде имаше средба со граѓани од село Криволак.Со нив разговараа за многу работи кои што се реализирани во изминатите десет години од […]