Ознака: проекти

Вести

Бесплатни проекти за земјоделците за изградба на фарми и насади

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство подготви 27 стандардизирани проекти за изградба на сточарски фарми, мандри и силоси и за подигнување на овошни и лозови насади со кои земјоделците ќе […]

Вести

Груевски: Во фокусот на „Реално“ се вработувања и сопствен дом за секого

Нова спортска сала во Муртино, финализирање на реконструкцијата на патот Еднокуќево – Муртино во должина од еден километар и вредност од пет милиони денари, нова детска градинка во Муртино, санација […]

Вести

Ристовски во општина Аеродром: Предвидено е остварување на неколку капитални проекти

Денеска сум во посета на општина Аеродром, и на еден начин во посета на неколку локации кои што се предвидени во рамки на програмата на ВМРО-ДПМНЕ „Реално“ за следниот мандат, […]

Локална самоуправа

Донесен буџетот на Аеродром за 2017 година – општината планира крупни проекти

На вчерашната, 59-седница на Советот на Општина Аеродром беше донесен Буџетот на Општина Аеродром за 2017 година.Новиот Буџет, кој е сличен со минатогодишниот, изнесува околу 18 милиони евра, од кои […]

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп: Инвестиции во 100 нови градинки

Една од стратешките приоритети и цели на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за наредниот период, е да се продолжи со зголемување на економскиот раст и вработеноста, со постојаното зголемување на животниот стандард […]

Вести

Манчев: Во темелите на програмата „Реално“ се доброто образование и здравиот живот на младите

Програмата „Реално“ носи визија за една современа и изградена Република Македонија во чии темели се доброто образование и здравиот живот на младите.Ова на денешната прес конференција го истакна кандидатот за […]

Вести

Ѓорчев: ВМРО-ДПМНЕ со 48 проекти за Тетово, а СДСМ едвај со 12

Носителот на листата за пратеници од коалицијата За подобра Макдонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ во шестата изборна единица Владимир Ѓорчев денес одржа прес конференција пред регионалниот изборен штаб на партијата во […]

Вести

Груевски: Многу е изградено и многу допрва ќе се гради

Центар доби многу инвестиции кои им служат на луѓето кои живеат во Центар, но и на сите кои гравитираат тука. Се изградија катни гаражи, претходно Скопје беше претрупано со автомобили, […]