Ознака: променливо облачно

Вести Македонија

Денес променливо облачно со повремен дожд

Во земјава денес времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер претежно од западен правец. Утринската температура […]

Вести Македонија

Променливо облачно со дожд и умерен до засилен ветер

Денес времето во земјава ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Повеќе врнежи ќе има кон крајот на денот. Ќе дува умерен до засилен ветер од променлив […]

Вести Македонија

Денес променливо облачно и нестабилно, со локален пороен дожд и грмежи

Во Македонија денес времето особено претпладне ќе биде променливо облачно и нестабилно, со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи помеѓу […]

Вести Македонија

Денес променливо облачно со сончеви периоди

Во Македонија денес времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во попладневните часови на повеќе места ќе настапи нестабилно време со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат […]

Вести Македонија

И денес променливо облачно и нестабилно

Времето во Македонија денес ќе биде променливо облачно и нестабилно, попладне со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни, во форма на невреме со пообилни врнежи, грмежи, засилен […]

Вести Македонија

Денес променливо облачно и нестабилно

Променливо облачно и нестабилно време е прогнозата на Управата за хидрометеоролошки работи за денес. Се очекуваат поројни врнежи од дожд и грмежи, локално во форма на невреме со пообилни врнежи, засилен […]

Вести Македонија

Претпладне променливо облачно, попладне локален дожд

Во Македонија денес времето ќе биде сончево со умерена облачност, попладне значително облачно со слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец. Во Скопје максималната […]

Вести Македонија

Променливо облачно, ветровито и дождливо

Во Македонија времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Ќе дува засилен ветер од западен правец. Утринската температура ќе се движи од четири до […]

Вести Македонија

Променливо облачно и нестабилно

Во Македонија времето денес ќе биде променливо облачно и нестабилно, со повремени врнежи од дожд. Локално врнежите ќе бидат поројни, проследени со грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се движи […]

Вести Македонија

Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд

Денес времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и краткотрајно засилен ветер, особено попладне. Наместа процесите ќе се поинтензивни и проследени со грмежи. Минималната […]