Ознака: протест

Сцена

Гавазова повика на протест пред Влада поради забраните за настапи

„ПОДДРШКА ЗА МУЗИЧАРИТЕ ВО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА И ЗАСЕГНАТИТЕ СОРАБОТНИЦИ ОД ЦЕЛАТА СВАДБЕНА ИНДУСТРИЈА“ – Музичари – Угостители – Фото Студија – Цвеќарници – Игротеки – Салони за убавина – Фризерски […]

Вести

Мицковски е мафијата што му служи на Заев, глуми статист на избори и брои порази

Мафија што му служи на Заев се оние кои му глумат статисти на избори и ги бројат поразите одбивајќи да понесат било каква одговорност. Mафија што му служи на Заев […]

Вести

Мицковски го одржа најтажниот протест во историјата на партијата

 Мицковски го одржа најтажниот протест во историјата на партијата „Вечерашниот дебакл е најдобар доказ дека Христијан Мицкоски нема никаква поддршка во партијата. Неговиот авторитет е неповратно загубен, а натамошното узурпирање […]

Вести

Почнуваат протести во шест градови поради поскапувањето на електричната енергија

Протесниот марш против поскапувањето на електричната енергија доби големи размери. Протестите во Скопје, Тетово, Гостивар, Дебар, Кичево и Струга ќе почнат во 18 часот, а во Куманово во 14 часот. […]

Вести

Протест на туристичките агенции, бараат финансиска помош од државата

Протестниот марш почна од Дрво декор, а преку Собранието ќе заврши пред Владата. Над 700 учесници со автобуси ги блокираа скопските улици. Главните пораки до надлежните ќе ги упатат токму […]

Балкан

Мирно се одвиваат протестите пред српскиот Парламент

Протестите кои се одржуваат вечерва пред српскиот Парламент засега се одвиваат мирно и без поголеми тензии. Граѓаните за денешниот протест беа известени преку социјалните мрежи дека ќе се „протестира со […]

Вести

Нов удар во Италија по коронавирусот- еве со што се соочуваат граѓаните на Милано

Десетици сопственици на ресторани денеска протестираа пред главната железничка станица во Милано, незадоволни од новите правила за работа, што в понеделник стапуваат во сила. Незадоволните угостители тврдат дека мерките не […]

Вести

Камионџиите на протест пред Владата поради покачувањето на акцизите

Камионџиите на протест пред Владата поради покачувањето на акцизите Превозниците денеска точно во 12.00 часот протестираат пред Владата со барање за укинување на дополнителната акциза на горивата и наместо тоа […]

Вести

Анти Нетанјаху протест – со запазена социјална дистанца

Анти Нетанјаху протест – со запазена социјална дистанца. И тоа има. Насобраните на протестот против Нетанјаху протестираа од бараната социјална дистанца еден од друг, за да не се доведат во […]