Ознака: пукање

Свет

Хаос во Минск веќе трет ден по ред: Полицијата со шок-бомби и гумени куршуми против демонстрантите

Протестите во Минск и другите делови на Белорусија се одржуваат веќе трет ден по ред, а демонстрантите излегоа на улиците и изразија незадоволство затоа што претседателот Александар Лукашенко беше избран […]

Црна хроника

Три лица му впериле пиштол во главата на Скопјанец на улица Дижонска, се заканувале, па пукале во воздух

Три лица му впериле пиштол во главата на Скопјанец на улица Дижонска, се заканувале, па пукале во воздух „На 25.06.2020 во 23,55 часот во СВР Скопје, М.А.(39) од Скопје пријавил […]

Црна хроника

Малолетници пукале кон воз на Железничката станица во Скопје

На 22.04.2020 во 17:00 часот било пријавено дека на дел од пругата пред влезниот сигнал на Железничката станица Скопје Север, во правец кон Железничка станица Ѓорче Петров, од неколку малолетници […]

Вести

Напаѓачот на полицаец во Велес бил амнестиран со 800 ослободени криминалци од затворите?

Денеска напаѓачот што вчера пукаше во полицаец во Велес, беше фатен. И е зад решетки. Меѓутоа се зборува дека тој бил еден од оние 800 од контингентот амнестирани пред некоја […]

Црна хроника

Напаѓачот на полицаецот во Велес во бегство, тројца приведени

Полицијата трага по еден од четворицата напаѓачи кој денеска претпладне го повреди полицаецот во Велес, пред цркавата „Св.Спас“ кај градските гробишта. Останатите тројца напаѓачи се приведени во Полициска станица, а […]

Црна хроника

Пред малку е пукано во Борис Мутков-Фантом, пренесен во Систина

Борис Мутков познат под прекарот Фантом, околу полноќ, е застрелан во близина на мостот  за населбата Бардовци… Во него е пукано додека се движел во автомобил, од пукањето е ранет и […]

Македонија

По крвавиот инцидент на свадба се огласи Адеми: Син ми беше ранет во грб

Пратеникот на ДУИ, Џеват Адеми, по еден месец се огласи за инцидентот на свадба во Мала Речица и негираше дека бил дел од него, кога со огнено оружје неговиот син […]

Црна хроника

Го пасел добитокот во Батинци, а од автомобил со швајцарски регистарски ознаки било пукано кон него

На 11.04.2019 околу 18:10 часот во СВР Скопје, А.Р.(33) од село Батинци, Скопско, пријавил дека додека го напасувал добитокот во атар на село Батинци, на место викано „Поток“, од возило […]

Македонија

Во охридско училиште се пукало со пиштол

Попладнево во охридската полиција било пријавено пукање од огнено оружје во Општинскиот електромашински центар “Св. Наум Охридски“, објави порталот “Охридњуз“. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димовски ја потврди информацијата, и […]