Ознака: реакција

Вести

СОНК: МТСП веднаш да го повлече известувањето испратено до директорите на градинките

Самостојниот синдикат за образование, наука и култура на Република Македонија – СОНК министерката за труд и социјална политика Фросина Ташевска Ременски веднаш да го повлече известувањето испратено од Министерството до […]

Политички партии

Дамчевска: Битолчани знаат дека СДСМ нема кредибилитет да им ветува било што

Николина Дамчевска, кандидат за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ излезе со реакцијаРадмила Шеќеринска со својата појава на Широк Сокак повторно ги иритира и навредува младите Битолчани. И самата без ниту еден ден […]

Политички партии

Пишев: Хулиганството на Заев покажа дека тој е грдото лице на Македонија

Во Република Македонија има само едно грдо лице, тоа е лицето Зоран Заев.Интегрален текст од прес конференцијата на Васил Пишев Тој своето грдо лице го покажа доцна синоќа кога неговите […]

Локална самоуправа

Жителите на Ранковце се гневни: Вработените во општината и ЈКП извршуваат партиски цели на СДСМ!

Не стивнуваат реакциите на гневните жители на Ранковце кои се згрозени од неодговорното работење на градоначалникот Момчило Алексовски.До редакцијата на Пулс24 пристигна писмо од гневни жители на општина Ранковце, во […]

Вести

Коневски: Заев пред албанската дијаспора во Швајцарија ги откри крајните мотиви на пучот

Интегрален текст од прес конференција за медиуми, која се одржа денес во просториите на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, при што се обрати г. Ивица Коневски, Претседател на Градски Комитет […]

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп: Културата, уметноста и традицијата се код на секој народ

Културата, уметноста и традицијата го опишуваат кодот на секој народ изборуваат за неговото постоење низ вековите, неговата посебност и специфичност. Изминативе години ВМРО-ДПМНЕ исклучително посветено работи на зачувување, негување и […]

Политички партии

Јакимовски: Заев изврши историски невидено велепредавство

Претседателот на Граѓанската опција за Македонија (ГРОМ) Стевчо Јакимовски денеска оцени дека за лидерот на СДСМ Зоран Заев изборите завршиле уште завчеравечер по неговата изјавата во Берн.Според Јакимовски, Заев со […]

Вести

Ибрахими: Ременски и СДСМ немаат право да зборуваат за социјална политика

Изгледа дека времената техничка министерка за спроведување на избори чиј мандат завршува на 11.12.2016 не го познава работењето на институцијата која што времено ја раководи, вели заменик министерот за труд […]

Вести

Министерство за финансии: Каматата и рочноста со која се издаваат државните хартии од вредност се одлични

Министерството за финансии попладнево преку соопштение реагираше на изјавата на дополнителниот заменик-министер за финансии Кире Наумов во врска со аукцијата на државни хартии од вредност.– Дали целата пропаганда поврзана со […]

Вести

МИОА: СДСМ во работно време користи административци за снимање на спотови

Доколку денес навистина во Општина Струмица, градоначалникот, за потребите на својата кампања ги собрал сите вработени во општинските институции за да снимат партиски изборни спотови, во работно време, Министерството за […]

Видео

Неодолива реакција: Еве како реагираше внукот на Трамп кога дозна дека дедо му е претседател!

Ќерката на новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, Иванка Трамп, постираше снимка од својот син Теодор каде тој се радува на победата на својот дедо на изборите.Покрај видеото на кое малото […]

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Нема бегање за СДСМ од соочување со волјата на граѓаните и нивното врвно демократско право

Голем е стравот кај аболицираниот криминалец Зоран Заев откако сфати дека крајот му е поблиску отколку што мислеше.Реакција на ВМРО-ДПМНЕ за писмената изјава на Зоран Заев во врска со изборните […]