Ознака: реакција

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не треба својата фрустрација да ја истура врз новинарите

СДСМ мора да се спушти на земја и да го прифати поразот што ги очекува. СДСМ мора да се соочи со фактот дека на 11 декември завршува две годишната политичка […]

Вести

ГРОМ: „Левиот капиталист“ Заев ни остана должен на овие неколку прашања

Господинот „чесен“ што нуди „живот“ ама само за себе и мала група блиски сопартијци околу себе, „трул капиталист“ и голем земјопоседник упорно „плаче“ по средната класа и за сиромаштијата. Се […]

Вести

ГРОМ: „Левиот капиталист“ Заев ни остана должен на овие неколку прашања

Господинот „чесен“ што нуди „живот“ ама само за себе и мала група блиски сопартијци околу себе, „трул капиталист“ и голем земјопоседник упорно „плаче“ по средната класа и за сиромаштијата. Се […]

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп: Хари Локвенец планира да го урниса прилепското образование!

Ова е страшна изјава за сите наставници и професори, ова значи крај за работниот век на половина наставници и професори!Реакција на ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп Намалувањето на часовите и програмите значи […]

Вести

Пишев: Единствен политичар во Македонија или во овој дел на Европа кој е аболициран за криминал е Зоран Заев

– Позади мене се наоѓа местото на злосторот. Позади мене е симболот на Струмица кој претставува класична пералница за пари – ја започна денешната прес конференција кандидатот за пратеник на […]

Вести

Реакција од вработените: Газдите на ЕТНО ГОСТИЛНИЦА ВОДЕНИЦА 3 со сила ги влечат своите вработени по митинзи!

До редакцијата пристигна писмо од револтиран работник во ЕТНО ГОСТИЛНИЦА ВОДЕНИЦА 3, писмото без интервенција ви го пренесуваме во целост.„Сопствениците на ЕТНО ГОСТИЛНИЦА ВОДЕНИЦА 3, СЕЛЕКТ И СЕЛЕКТ ПИЦА БАР […]

Локална самоуправа

Реакција од вработените: Газдите на ЕТНО ГОСТИЛНИЦА ВОДЕНИЦА 3 со сила ги влечат своите вработени по митинзи!

До редакцијата пристигна писмо од револтиран работник во ЕТНО ГОСТИЛНИЦА ВОДЕНИЦА 3, писмото без интервенција ви го пренесуваме во целост.„Сопствениците на ЕТНО ГОСТИЛНИЦА ВОДЕНИЦА 3, СЕЛЕКТ И СЕЛЕКТ ПИЦА БАР […]

Вести

Најнов доказ за учество на Ременски во насилната промена на раководството на ССМ

Клучниот доказ за умислата е писмото на ССМ и Претседателот Митревски кој уште во февруари месец оваа година со писмо бр.0302-63/1 од 12.2.2016 година каде ја известува Техничката Министерка Ременски […]

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ ОК Битола: Поддршката и кај своите ја изгубивте со обидот да излажете и по некој од чесните албански гласачи

Програма немате, капацитет немате, способни луѓе немате, поддршка немате и ви останува само плукање, негирање и омаловажување – нешто што во последниве две години од политичката криза, видовме дека вашиот […]

Издвојуваме

Реакција на ТК Прилеп за тврдењата на Локвенец: Бележиме постојан раст и развој на портфолио на производи

Реакција во врска со наводите искажани на денешната прес конференција на СДСМ од страна на пратеникот Хари Локвенец.„Можете да зборувате за сѐ, но не и за тоа дека некој нешто […]

Вести

СОНК бара итно повлекување на наредбата за ново работно време во градинките

Претседателот на Самостојниот синдикат за образование, наука и култура-СОНК Јаким Неделков денеска на прес-конференција побара од министерката за труд и социјална политика Фросина Ташевска-Ременски веднаш да ја повлече наредбата со […]

Вести

Вељаноски: СДСМ предвидува децентрализирање на социјалната заштита

Тоа што Зоран Заев го најави пред албанската дијаспора во Швајцарија, СДСМ го вметна во нивниот памфлет кој го нарекуваат програма.Интегрален текст од прес конференција за медиуми, која се одржа […]