Ознака: реакција

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ ОК Битола: Радмила Шеќеринска нема кредибилитет да се обраќа на младите

Радмила Шеќеринска нема ни образ, ни кредибилитет да се обраќа на младите, а уште помалку тоа да го прави од Битола – градот во кој на тие исти млади СДСМ […]

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ секогаш бил трагедија за Македонија

СДСМ секогаш бил трагедија за Македонија. Менуваше име, знаме, територијално ја прераспредели државата и го блокираше референдумот на граѓаните против ваквата распределба. СДСМ никогаш не бил ниту државотворна партија ниту […]

Вести

Министерство за финансии: Опозицијата со лаги ги злоупотребува аукциите на државни хартии од вредност во пропагандни цели

Опозицијата со пласирање невистини и полувистини во јавноста ги злоупотребува аукциите на државни хартии од вредност во пропагандни цели, реагираат од Министерството за финансии.Реакција испратена од Министерството за финансии Доказ […]

Вести

Министерство за култура: Алаѓозовски одработува партиска предизборна агенда зададена од своите политички ментори во СДСМ

Министерството за култура реагира на соопштението на СДСМ.Во продолжение интегрален пренос на реакцијата: Основната разликата помеѓу Роберт Алаѓозовски и Министерството за култура на Република Македонија е во тоа што Алаѓозовски […]

Локална самоуправа

Општина Прилеп до СДСМ: Оставивте дива градба, а ние правиме стадион согласно критериумите на УЕФА

Очигледно Ви е проблем и не сакате да верувате дека успешно ќе се заврши секој еден проект што Локалната самоуправа започнува да го реализира. Ние како и секогаш ќе Ве […]

Вести

АД ЕЛЕМ: СДСМ ги ветуваат и копираат проектите на кои посветено работиме во изминатите години

СДСМ изгледа ја промени стратегијата во однос на енергетските прашања. Ако во минатото се обидуваа да манипулираат со тези во однос на енергетските политики за дневно политички потреби, сега започнаа […]

Вести

Министерство за култура: Обвинувањата на Алаѓозовски се евтин обид за политизација на културата

Поради елементарното непознавање на процедурите за реализација на проекти од областа на заштитата на културното наследство, денешниот прес на Роберт Алаѓозовски не претставува ништо друго освен груба навреда за повеќето […]

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се обидува да се испере од одговорност за хајките против „Југохром“

Коалиционите партнери на СДСМ минатата година поднесоа кривична пријава против „Југохром“ и бараа негово затворање. Врв на срамот е што денес истиот СДСМ се обидува да се испере од одговорноста […]

Вести

АХВ: Николовски повторно се служи со манипулации и презентира елементарно непознавање во наводната загриженост за здравјето на граѓаните

Не се работи за труење и за небезбеден пијалок, туку за недозволена консумација од страна на малолетни лица и непочитување на означувањето на производот, соопшти Агенцијата за храна и ветеринарство […]

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ќе продолжи со лагите, а ние по 11 декември ќе продолжиме да го развиваме здравствениот систем

СДСМ ќе продолжи со лагите, a Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ и по 11 декември ќе продолжи да реконструира и гради нови болници, да набавува најсовремена медициска опрема и да го […]

Вести

МАН: „24 Вести“ објавува прилози каде има манипулација и злоупотреба на малолетници од страна на политичка партија

Македонската асоцијација на новинари (МАН) остро реагира на манипулациите и непрофесионалноста на Телевизија 24 Вести, стои во реакцијата на Асоцијацијата.-Телевизијата објавува прилог во кој малолетник се злоупотребува и манипулира во […]

Вести

Реакција од Клиника за кардиологија на тврдењата на СДСМ: Опремата со која располагаме е на ниво на потребите

Универзитетската Клиника за кардиологија реагираше на денешните обвинувања од СДСМ дека на оваа Клиника нема апарати за кислород и колички за транспорт на пациентите и оти не работат ЕКГ апаратите.– […]