Ознака: референдум

Вести

Пристигнаа првите униформи со новото име на државата, МВР станува СЕВЕРНА

Како што може да се види полицијата наскоро ќе се ребрендира. Новите униформи го имаат името кое им се допаѓаше на странците и кое беше донесено наспроти изразената волја на […]

Балкан Свет

Вучиќ: Да изгубев на референдум како Заев си поднесев оставка

Во своето гостување на српската телевизија “Хепи“ српскиот претседател, Александар Вучиќ осврнувајќи се на неодамна одржаниот референдум за промена на уставното име на Македонија, изјави: “Нема да си играм како […]

Издвојуваме

ЕКСКЛУЗИВНО: Отворено писмо до пратениците од Македонија!!!

Ексклузивно до нас е испратени писмото кое утре ќе му биде врачено на Крсто Мукоски пратенико, а потоа наредните денови и на останатите пратеници кои гласаа за да се отпочне […]

Избор на уредникот

Референдумот во Македонија – Настан кој може да одлучи за суверенитетот или исчезнување на целиот регион

Иако навидум од локален карактер, исходот од референдумот во мала држава која нема ниту излез на мора, може да има глобални последици. Токму затоа голем број меѓународни актери внимателно го […]

Издвојуваме

За да те ценат, треба да имаш став! Браво Македонци! – Шешељ

Македонскиот народ, јуначкиот македонски народ победи им покажа на сите какво им е достоинството, гордоста, националната свест, изјави Шешељ. Јас никогаш повеќе нема да го оспорувам македонскиот народ. Ако македонците […]

Избор на уредникот

Плусинфо: Центар Жупа светски рекордер во гласање во „фото финишот“

Се подзамислија и во левичарскиот провладин кампус за бројките во кутиите на одредени места. Еве го целиот текст: На избирачкото место 0543 во Центар Жупа, од 18.30 до 19 часот на […]

Избор на уредникот

Независен: ВМРО-ДПМНЕ го оспорува референдумот со кој се гордее

ВМРО-ДПМНЕ не го признава резултатот од референдумот. ВМРО-ДПМНЕ не ги признава овие локални избори. Опозициската партија со ист коментар по завршувањето на локалните избори минатата година и резултатите од референдумот. […]

Коментари

Оптимизам непотпрен на ништо се шири од Белата палата на Мицковски, се делат началнички места

Иако прво ги прогласија тие што бојкотираат за „фекалии“ сега од „Белата палата“ сметаат дека тие всушност го урнале референдумот. Значи во недела во 11 часот откако видоа дека ќе […]

Избор на уредникот

ИТНО: Нова предлог спогодба за решавање на спорот со Грција!

Сподоби попут Пиже, Katerina Kozlova, Petar Arsovski и слични маргиналци од третата орбита на насилно-инсталиранава власт цело време повторуваат и повторуваа дека немало друго решение за спорот со името, ако не сме го прифателе […]

Мислења

Не е до НАТО и ЕУ, до нас е !

Се повеќе како реакција луѓето ги искажуваат своите ставови на своите фејс профили јавно. Највисоко Демократско право е правото на слободен говор и тоа и за почит. Ние како редакција […]

Коментари

На која дрога сте вие Фрчковски?

Денешната изјава на телевизија Телма на професорот Фрчкоски е следната: Власта изборите би ги добила глатко, а ВМРО-ДПМНЕ ќе паднат и под сегашната граница. Да ве информирам директно Фрчковски: Народот ја бојкотираше […]