Ознака: Роналдињо

Меѓународен фудбал

И Роналдињо ќе навива за Македонија на ЕВРО!

Вечерва стартува Европското првенство со натпреварот меѓу Италија и Турција. За првпат дел од големите натпреварувања ќе биде и Македонија која својот прв натпревар го игра во недела против Австрија. […]

Меѓународен фудбал

Адвокатот на Роналдињо: Тој е наивна будала, не знае што прави

По скандалот со апсење на Роналдињо, еден од најдобрите светски фудбалери во првата деценија на 21 век, во јавноста се обрати и неговиот адвокатски тим. – Тој е наивна будала. […]

Меѓународен фудбал

Роналдињо може да мине шест месеци во затвор пред да почне судењето

Поранешниот најдобар светски фудбалер Роналдињо и неговиот брат Роберто беа уапсени во средата во Парагвај поради користење лажни пасоши. Двајцата беа притворени, а Судот не им дозволи да излезат со […]

Македонски фудбал

Роналдињо уапсен во Парагвај

Поранешниот бразилски репрезентативец Роналдињо беше уапсен во Парагвај со неговиот брат Роберто, кој му беше агент за време на активната кариера. Двајцата се приведени за користење лажни пасоши, според кои […]

Меѓународен фудбал

Видео: Брутален старт врз Роналдињо…

Фудбалерот на Арсенал Саранди, Брагери, брутално стартуваше врз Роналдињо на натпреварот од Копа Либертадорес, беше доделен пенал за екипата на Атлетико Минеиро, токму Роналдињо не го реализираше пеналот, а играчот […]

Меѓународен фудбал

(Фото) Сите дресови на Роналдињо

Погледнете ја оваа фотографија од сите дресови кои ги носел бразилскиот магионичар во својата кариера. Роналдињо има 32 години, и игра за Атлетико Минеиро во Бразил, а настапува и за бразилската […]

Меѓународен фудбал

Роналдињо: Во моментов Меси, во иднина Нејмар

Поранешната ѕвезда на екипата на Барселона верува дека еден ден неговиот млад сонародник со своите игри ќе заблеска повеќе и од Меси и од Роналдо. 32-годишниот Бразилец кој неодамна го […]