Ознака: Сергеј Самсоненко

Ракомет

Сергеј Самсоненко доби рок до 31.март да го расчисти долгот во РК Вардар, во спротива новата управа ќе враќа

Ракометниот клуб Вардар 1961 преку ваучер на располагање доби 310.000 евра. До последен момент беше неизвесно дали двократниот европски ракометен шампион и оваа година ќе се најде на листата на […]

Македонски фудбал

Самсоненко го напушти ФК Вардар и го врати на Град Скопје!

Сергеј Самсоненко по ракометниот, од денеска повеќе не е прв човек ниту на фудбалскиот клуб Вардар, откако преку соопштение до јавноста обелодени дека управувањето со најтрофејниот македонски фудбалски колектив го […]

Ракомет

Самсоненко им дал гаранција на играчите дека ќе ги исплати до крајот на мај!

Големата неизвесност која владее со ракометниот клуб Вардар ги уплаши навивачите дека со егзодусот полека доаѓа крајот на Вардар каков што го знаеме, но руски „Спорт“ во текст на новинарот […]

Ракомет

Самсоненко: Ајде да бидеме сериозни, јас толку инвестирав и не ми паѓа на памет сега да се откажам

Најубавата спортска приказна кај нас стигна до среќен крај, откако цела сезона имаше дилеми, недоумици, стравови за егзистенцијата на клубот. Вардар се искачи на ракометниот врв, а Сергеј Самсоненко беше […]

Ракомет

Самсоненко: Не заминувам од Вардар, ќе се борам со сите неправди

Сергеј Самсоненко, првиот човек на Вардар, соопшти дека ја променил одлуката и дека по крајот на сезоната нема да си замине од редовите на „црвено-црните“. Русинот пред извесен период најави заминување […]

Останати спортови

Отворено писмо до братот Самсоненко!

Отворено писмо до братот Самсоненко !Читај овде ти Сергеје Самсоненко. Читај овде сега !!Ја прочитав твојава изјава, секаде ја има. Ги прочитав и коментарите од народов. Ако не си прочитал […]